About hydraulik kraków ruczaj

Ponadto istnieje możliwość - w szczególnych przypadkach, że strażacy przyjadą do danej placówki oświatowej.

Inne ogłoszenia, które mogły być w kręgu Twoich zainteresowań: Specjalista ds. obsługi klienta niemieckojęzycznego

22.eleven.2003r. - W miejscowości Poręba odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu Ford dla OSP Poręba, w której uczestniczył Komendant Powiatowy PSP w Myślenicach.

Aby można było skorzystać z prowadzonej akcji, należy złożyć stosowne pismo w tut. Komendzie osobiście lub faksem z podaniem osoby z którą należy się kontaktować w celu ustalenia terminu pokazów i zwiedzania strażnicy oraz ilości osób - dzieci, któe będą brały udział w ziwedzaniu, jak również termin proponowanego ziwedzania.

Przypuszczalną przyczyną wypadku było niezachowanie bezpieczeństwa podczas manewru wyprzedzania.

Po samoczynnym odgazowaniu uszkodzonego odcinka rurociągu oraz sprawdzeniu stężenia gazu wokół miejsca awarii nie stwierdzając zagrożenia wybuchowego wznowiono ruch pojazdów na drodze krajowej oraz zakończono ewakuację.Na miejsce zdarzenia przybył Komendant Powiatowy PSP w Myślenicach st. bryg. Jan Tajduś wraz z grupą interwencyjną w składzie: st. kpt. Sławomir Kaganek, kpt. Paweł Paryła oraz kpt. Wojciech Murzyn.

W wyniku dwudniowych, intensywnych opadów deszczu w piątek 10 czerwca br. doszło do przekroczenia stanów alarmowych na rzekach Dunajec i Kamienica przepływających przez Nowy Sącz i powiat nowosądecki. Szczególnie niebezpiecznie było na rzece Kamienica w Nowym Sączu w okolicach ul. Jamnickiej gdzie podczas ostatnich powodzi rzeka wylewała przez koronę wału. O godz. eleven.00 podczas posiedzenia Miejskiego Zespołu Reagowania Kryzysowego podjęto decyzję, o konieczności zabezpieczenia miejsc w których w poprzednich latach dochodziło do wylania rzeki Kamienica.

23.08.2006r.Na drodze nr 962 w miejscowości Sieraków (gm. Dobczyce) zderzyły się dwa samochody marki Opel Astra oraz Nissan Micra. W wyniku tego zdarzenia ranna została jedna osoba, która została wydobyta z samochodu za pomocą narzędzi hydraulicznych oraz przekazana zespołowi karetki pogotowia ratunkowego.Będące na miejscu zdarzenia zastępy strażaków zneutralizowały płyn eksploatacyjny oraz usunęły skutki kolizji.

Samochód ten zastąpi w działaniach eksploatowany intensywnie od 1993 roku samochód marki Volkswagen Transit. Zakup samochodu możliwy był dzięki połączeniu środków finansowych pochodzących od kilku podmiotów tj.

28.07.2006r.W godzinach nocnych (m. Łęki) miał miejsce wypadek w wyniku, którego śmierć poniosło dziecko; druga osoba została b. ciężko ranna i przewieziona do szpitala. Przyczyną śmierci chłopca było przewrócenie się ciągnika użytego do prac polowych- mimo bardzo szybkiej interwencji przybyłych zastępów – chłopca nie udało się uratować.

twelve.twelve.2005r. - w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach przeprowadzono naradę dotyczącą możliwości wykorzystania podestu hydraulicznego SH-25D podczas działań ratowniczo gaśniczych na terenie osiedla 1000-lecia w Myślenicach. W naradzie udział wzięli przedstawiciele KP PSP Myślenice oraz zaproszeni goście.Podczas narady przedstawiono przepisy prawne dotyczące dróg pożarowych, zaopatrzenia wodnego, obowiązków właścicieli lub zarządców obiektów w zakresie przestrzegania przepisów p.poż itp. W dalszej kolejności omówiono analizę dojazdu i możliwości wykorzystania podestu hydraulicznego SH-25D na terenie osiedla, która sporządzona została przez funkcyjnych KP PSP.Na zakończenie narady przeprowadzono dyskusję dotyczącą niezbędnych działań w celu poprawy warunków prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych na terenie osiedla oraz wypracowano wspólne uzgodnienia:- powołać grupę koordynującą działania pod nazwą „Bezpieczne Osiedle” – przedstawiciele UMiG, KP PSP, spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą odprawioną - z udziałem pocztów sztandarowych oraz pododdziałów kompanii Komendy Miejskiej PSP - more info w Kościele pw. św. Kazimierza. Po nabożeństwie odbyła się okolicznościowa akademia w sali reprezentacyjnej Sądeckiego Ratusza.

Tematem ćwiczeń było uwolnienie poszkodowanej osoby z samochodu biorącego udział w wypadku, wydobycie z zatopionego w akwenie wodnym samochodu zwłAlright kierowcy, ewakuacja osób poszkodowanych, podniesienie z dna zbiornika wraku pojazdu oraz likwidacja lokalnego skażenia substancją ropopochodną zbiornika wodnego,

Podczas narady poruszono min. tematy dotyczące poprawy bezpieczeństwa pożarowego na terenie powiatu, stanu wyposażenia jednostek OSP, rozliczenia podatku Vat przez jednostki OSP, współpracy z click here innymi służbami oraz bieżące sprawy szkoleniowe

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *